לוגו - סלון הפזמון

סלון הפזמון - כאן כותבים שירים

סלון הפזמון הוא בית ספר אונליין לכתיבת שירים, מייסודם של דן תורן ומאיר גולדברג. בשני עשורים של לימוד כתיבה, ובהרבה יותר מזה שנים של כתיבת שירים, הפכו דן ומאיר לשניים מהמנטורים המנוסים בארץ בכל מה שקשור לפזמונים – שירים שנועדו להלחנה וביצוע.

ככותבי שירים, דן תורן הוא האחראי למילים של שירים כמו "בך לא נוגע", "גידי לא", "שוב השקר הזה" ועוד רבים. מאיר גולדברג כתב את "זן נדיר", "מה שאת אוהבת", "אימפריות נופלות לאט" ועוד רבים. שניהם זכו בפרס אקו"ם, כל אחד בתורו, ושיתפו פעולה עם כמות עצומה של מלחינים ומלחינות, זמרות, זמרים ולהקות.

אבל מעבר לכל, דן ומאיר הם החברים הכי טובים ומתוך החברות הזאת נולד "סלון הפזמון".

דן תורן ומאיר גולדברג
הגיטרה של סלון הפזמון

זה התחיל לפני כעשרים שנה. דן ומאיר פתחו סדנת כתיבה שנדדה בין בתים פרטיים, מקלט עירוני ואולפנים, עד שהגיעה למנוחה ולנחלה כבית ספר לכתיבה אונליין.
מאות האנשים שלמדו בסלון הפזמון עד היום יכולים להעיד על הערך הגדול שקיבלו בסלון. האמונה שלנו ששיר צריך להיות מקורי ויכול להיות כזה רק אם הוא בא מהמקום האישי, מוסיפה רובד חשוב ללימוד הצדדים הטכניים כמו מבנה, בתים, פזמון חוזר, חריזה וכו.
התמודדות עם חוויות פרטיות וחולשות אישיות כמנוע לכתיבה, חיבור נושאים חיצוניים לכתיבה האישית, כלים לערוך בעצמך את השיר שלך, תרגילים לשבירת מחסומי כתיבה ועוד – כל אלה יכולים לעמוד לרשותו של מי שמתחבר לבית של סלון הפזמון.

בשנים האחרונות הסתבר לנו שיש בארץ אוהבי כתיבה רבים. יותר מחמשת  אלפים ישראלים רצו להשתתף באתגר הכתיבה של סלון הפזמון ב 2020.
המספר המדהים הזה הוא רק חלק ממה שדוחף אותנו להמשיך קדימה.
אנחנו, בסלון הפזמון, מכירים בערך של שירים ופזמונים בתרבות ושואפים לשכנע שזה טוב לכתוב, גם כדרך לביטוי אישי וגם, מניסיוננו, למען הבריאות הנפשית ותחושת הביטחון העצמי.

צוות המורים של סלון הפזמון:

גיטרה של סלון הפזמון
דן תורן

דן תורן

זמר ויוצר. זוכה פרס אקו"ם לפזמונאות, בין שיריו: שוב השקר הזה, אימפריות נופלות לאט, לבן על לבן ועוד רבים. בנוסף הוא כותב שירים לאחרים: בך לא נוגע – יהודית רביץ, מפנה מקום – ברי סחרוף, ביום של הפצצה – רמי קליינשטיין, שי צברי, גיא ויהל ועוד רבים אחרים. מאחוריו יותר משלושים שנות יצירה אישית והדרכה יצירתית של אומנים הן בתחילת דרכם – כמורה לכתיבה יוצרת והן לאלו שכבר ביססו את מעמדם כמובילים בארץ. במהלך השנים דן עבד על יצירת אלבומים בין השאר עם יהודית רביץ, דיוויד ברוזה, מאור כהן ברי סחרוף ועוד רבים וטובים.

מאיר גולדברג

מאיר גולדברג

פזמונאי, חתן פרס אקו"ם למפעל חיים בתחום הזמר העברי, אחראי לטקסטים לשירים רבים וידועים של אמנים רבים בישראל. בין שיריו: "זן נדיר", "ארץ קטנה עם שפם", "התעשייה האבירית", (קורין אלאל), "מה שאת אוהבת", "ערמונים מהאש" (גלי עטרי) ", "דוד", "כל הזמן שבעולם", "מלאך" (דודי לוי), "באושר ובעוני" (שי עמר), "קח אותי לשם" – (שרון חזיז, כתב יחד עם שי להב), "ללכת" (לירן דנינו) ועוד שירים רבים לאמנים רבים נוספים.

צרויה להב

צרויה להב

פזמונאית, משוררת, מוזיקאית, זוכת פרס אקו”ם למפעל חיים בתחום הפזמונאות. את שיריה מלחינים ומבצעים מוזיקאים וזמרים מהשורה הראשונה של הזמר העברי (רמי קליינשטיין, ריטה, יהודית רביץ, יהודה פוליקר, גידי גוב, מאיר בנאי, דיוויד ברוזה, ריקי גל, מירי מסיקה, דיאנה גולבי ועוד). בנוסף לאינספור שירים, יצאו לאור גם שלושה ספרים פרי עטה ("כפכפי העץ של אנדרה", "מלכת הביצות רוקדת טנגו", "ונציה היא לא מקום אמיתי"). והאם ידעתם שצרויה היא גם זמרת, שחקנית וכנרת ואפילו שרה וניגנה כינור בלהקה של ברוס ספרינגסטין באלבומים ובהופעותיו בשנות ה 70? איזו אישה...

ערן צור

ערן צור

זמר רוק, כותב, מלחין, בסיסט וסופר. כתב והלחין עשרות שירים "הוא והיא", פרפרי תעתוע", "תכלית בתחתית", "תמונה אימפרסיוניסטית" ועוד. בנוסף כתב מוסיקה לסרטים ולתיאטרון. לערן הוא בעל יכולת להישאר חצוף, בועט, ייחודי ועדיין למצוא את הדרך ללב המיינסטרים ולכבוש את הרדיו. במהלך הקריירה לקח חלק בהרכבים שונים כמו “כרמלה גרוס ואגנר”, "טאטו" והוציא יותר מ-12 אלבומים, שיתף פעולה במהלך הקריירה עם אמנים כמו: החברים של נטשה, קורין אלאל, אהוד בנאי, עידן רייכל, רונה קינן, רם אוריון ועוד. ערן יוצר ומלמד בגישה מיוחדת ומעניינת, המאפשרת לחשוף את כל הגוונים השונים שבפנים.

דנה ברגר

דנה ברגר

"שקט", "גברים מקצוענים", "אם אתה רוצה להיות מלך", "חמימות חולפת", "מחכה לו", "עד הקצה", "לומדת לעוף", "יש בזה טעם (לא בוכה)", "בא והולך", "הנה באתי הביתה" ועוד ועוד... דנה ברגר מלווה את פסקול חיינו כבר שלושה עשורים. היא זמרת ויוצרת כותבת ומלחינה מגיל חמש עשרה, הוציאה 11 אלבומים, מעבירה סדנאות כתיבה יוצרת ופותחת לבבות כבר למעלה מעשור.

הגיטרה של סלון הפזמון
סגול 59

סגול 59

סגול 59 (חן רותם), הראפר שרביד פלוטניק קרא לו "היפ הופ אינשטיין, הקינג של הפאנצ'ליין" הוא מהראפרים הוותיקים והמוערכים בישראל, עם קריירה שנמשכת כבר יותר מ-20 שנה, כולל אלבומים ושיתופי פעולה רבים עם אמנים דוגמת שאנן סטריט, אקו, פלד ואורטגה, מיכאל סוויסה, לוקץ', טדי נגוסה, ג'ני פנקין, רביד פלוטניק ורבים אחרים ומפיקים דוגמת אורי שוחט, יוסי פיין, שקל, די ג'יי מש, סאבו, מיכאל כהן ועוד. סגול מופיע רבות בארץ וברחבי העולם ומלמד בביה"ס למוסיקה רימון משנת 2017.

איתי פרל

איתי פרל

זמר, פזמונאי, מלחין, מפיק מוזיקלי ומעבד מוזיקלי. כתב שירים למירי מסיקה, איה כורם, בעז מעודה ועוד. מנגן בהופעות עם יוני רכטר והוציא 4 אלבומי סולו, וגם אלבום עם דן תורן ועם דנה ברגר שלנו. בין שיריו - הנה באתי הביתה, מים מתחת לגשר ושיר הנושא של חטופים והוא גם הבן של ראש עירית צפת לשעבר

אמיר לב

עמיר לב

זמר-יוצר מהמיוחדים שקמו כאן, גיטריסט בחסד , פזמונאי, ומפיק מוזיקלי הוציא 7 אלבומי סולו ו2 אלבומי הופעות. ביניהם - פעם בחיים, הכל כאן ולפעמים אני מאושר. הוא עבד עם שלמה ארצי על הלהיט "אני בא", ושיתף פעולה גם עם יוסי אלפנט, אפרת גוש, אריק סיני וניגן עם אביתר בנאי, יוני בלוך ועוד ועוד ועוד... כתב את כחול וירוק, אריה ורותי, חבק אותי, השרשרת ועוד... הוא גם חקלאי עם תואר במדעי הקרקע והמים. אדיר!

מאור תיתון

מאור תיתון

כותב, מלחין ומבצע. הוציא 7 אלבומים (שניים כחבר בלהקת קרח תשע, ועוד חמישה אלבומי סולו). כתב וביצע שירים אהובים כמו "איתו לנצח" (קרח תשע), "עזרה בדרך", "עולה ויורד", "קראת לי קין" ועוד. כתב שירים לאמנים נוספים כמו ברי סחרוף, שי צברי, איתמר רוטשילד, ערן צור ועוד. מפיק מוזיקלי (איתמר רוטשילד, The Apron) וזוכה פרס אקו"ם לעידוד תמלילן. מנימוקי השופטים: "נועם מתאר בצורה אותנטית וקומפקטית רגעים מחייו האישיים ומחיי כולנו."

דניאל סולומון

דניאל סלומון

כותב, מלחין, זמר, פסנתרן, מעבד, מפיק מוזיקלי ומתזמר. זוכה פרס אקו"ם למלחין הטוב ביותר, אלבומו "רבות הדרכים" הגיע למעמד של אלבום זהב. מנגן בפסנתר מגיל חמש, בעל רקע קלאסי והשכלה מוזיקלית רחבה (קומפוזיציה, עיבוד וניצוח). ניגן, הפיק מוזיקלית ותזמר עבור אמנים רבים בארץ ובעולם כמו שלמה ארצי, אביב גפן, עברי לידר, בלאקפילד, ריקי גל ועוד. מלחין וכותב לקולנוע, טלוויזיה ותיאטרון, יצירותיו מלוות סדרות וסרטים בערוצי הטלוויזיה המרכזיים, באולמות הקולנוע ובתיאטראות ישראל. זוכה פרסים בתחום כתיבת מוזיקה לתיאטרון.

גיטרה של סלון הפזמון
שילה פרבר

שילה פרבר

כותבת, מלחינה ומבצעת ייחודית ובועטת. הוציאה 5 אלבומים וכתבה והלחינה שירים לאלבומיהם של אמנים שונים, ביניהם: נורית גלרון, גידי גוב, דניאל סלומון, גלי עטרי, אביגייל רוז, הראל סקעת, יוני בלוך ועוד. בשנת 2006 הפיקה מוזיקלית והשתתפה במופע 'בגלל הלילה' - משירי תרצה אתר. ביחד עם לאורה ריבלין וספי אפרתי. ב-2010 השתתפה בפרויקט "שירה פלוס", בו אמנים צעירים מבצעים שירי משוררים. במסגרת הפרויקט העלתה הופעה משירי נתן אלתרמן. הופעה זו הובילה לסדרת הופעות דומות ולהקלטת האלבום "שילה פרבר שרה אלתרמן". בהופעות ובאלבום מלווה את פרבר מאיה בלזיצמן בנגינה על צ'לו ובשירה. ב-2012 כתבה מוזיקה מקורית ועיבדה מחדש את שיריה המולחנים של יונה וולך למונודרמה המוזיקלית המצליחה 'ציפור אש' שכתבה וביימה בילהה מס על פי ספרו של יגאל סרנה, בביצוע חן אשרוב.

נעם רותם

נעם רותם

כותב, מלחין ומבצע. הוציא 7 אלבומים (שניים כחבר בלהקת קרח תשע, ועוד חמישה אלבומי סולו). כתב וביצע שירים אהובים כמו "איתו לנצח" (קרח תשע), "עזרה בדרך", "עולה ויורד", "קראת לי קין" ועוד. כתב שירים לאמנים נוספים כמו ברי סחרוף, שי צברי, איתמר רוטשילד, ערן צור ועוד. מפיק מוזיקלי (איתמר רוטשילד, The Apron) וזוכה פרס אקו"ם לעידוד תמלילן. מנימוקי השופטים: "נועם מתאר בצורה אותנטית וקומפקטית רגעים מחייו האישיים ומחיי כולנו."

יואב גינאי

יואב גינאי

שדרן רדיו וטלוויזיה, פזמונאי, חוקר תרבות, מנחה, עורך ומתרגם ישראלי. ערך והגיש גינאי עשרות תוכניות רדיו, בהן: "חתול בשק", "רדיו עשרה",, "כל צבעי הרשת", "טיסה לילית" ו"הכל דיבורים". הקים יחד עם אשת הרדיו טל השילוני את תחנת הרדיו 88FM, אותה גם ניהל וערך מיום הקמתה ועד שנת 2007. במקביל, ייסד וניהל את דסק התרבות של רשת ב' ייסד וניהל את רשת 88FM ב"קול ישראל" שימש כמנהל מחלקת התרבות והבידור וכמנהל חטיבת התוכניות בערוץ הראשון ערך והגיש את מגזין שישי בבוקר לתרבות ובידור, "מה יהיה" ברשת ב' ואחר כך בגלי צה"ל. משנת 2020, החל בגלי צה"ל בשידור הסדרה "תחנה בזמן", בה אירח עשרות מכוכבי התחנה לאורך 70 שנה ערך והנחה תוכניות טלוויזיה רבות, שימש, לסירוגין, כראש משלחת ישראל לאירוויזיון. יזם את תוכנית הסאטירה "היהודים באים", הסדרה ההיסטורית לתולדות ארץ ישראל "והארץ הייתה תוהו ובוהו: תולדות ארץ ישראל", הסדרה התיעודית על תולדות הקולנוע הישראלי "חגיגה לעיניים – סיפורו של הקולנוע הישראלי", "מקום בצמרת", סדרת הדרמה "משפחה טובה" ועוד. בשנת 2020, החל בהפקת "שטח פרטי" - סדרת ראיונות רשת המתעדים משוררים ומוזיקאים. כתב פזמונים רבים למיטב המבצעים, בהם: "דיווה" (השיר הזוכה בתחרות האירוויזיון, 1998), "לילה טוב אירופה", "פטה מורגנה" ו"נוסעת לפטרה" (דנה אינטרנשיונל), "אין מוצא" (אדם), "מרינה" (יזהר כהן), "כמו בהתחלה" (ירדנה ארזי), "כל נדרי", שירו האחרון של סשה ארגוב "נדליק ביחד נר" (ייצג את ישראל באירוויזיון 2002), "מיסטר די ג'יי" ו"אהבה מעבר לפינה" (שרית חדד), "גיבור" (יהודה פוליקר והראל סקעת), "שלג בשרב" (שירי מימון), "הזמן המאושר" (יהודה פוליקר ושלומי שבת). והוא גם כותב ספרים! זכה בפרס אק"ום לכותב השנה ב 2013, ובפרס דירקטוריון אק"ום על מפעל חיים ב 2010 ובפרסים נוספים.

שרון בריין

שרון בריין

מנחת סדנאות כתיבה למבוגרים, לנוער ולקהלים מיוחדים. כותבת שירים מגיל שש, ובהמשך הדרך גם פרוזה, כתיבה לילדים ופזמונים. תלמידה בסדנאות של דן תורן ומאיר גולדברג מ-2013. מרצה על אופטימיות וביטוי, ועל יציאה ממשבר לצמיחה. שירים של שרון הולחנו, וסיפורים ושירים שלה פורסמו בכתבי עת.

גיטרה של סלון הפזמון

מעוניין/ת בפרטים נוספים

הגיטרה של סלון הפזמון

רוצה לדבר עם הסלון

מעולה! הוספת את המוצר לעגלה!